#1 2008-06-30 06:35:58

Debol

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 227
Punktów :   

Artykuły na www.atw.wschowa.net.pl

Pomyślałem że ułatwię niektórym dostarczanie mi artykułów na nasza stronę.

Tu możecie wklejać wszystko co napiszecie, np recenzje replik/sprzętu itp.

Watek ten będzie silnie moderowany, możecie pisać tez tutaj pierdoły jednak po jakimś czasie może się zdarzyć iż  wasze posty zginą. w tym temacie ostatecznie zostaną tylko artykuły zamieszczane na www.atw.wschowa.net.pl lub dyskusja na ich temat.

Mam nadzieję że to ośmieli niektórych do pisania ciekawych artykułów (relacje ze zlotów, scenariusze, recenzje itp).

Jeśli chodzi o fotografie do artykułów to możemy się zawsze umawiać na SKYPE lub maila mojego.

Offline

 

#2 2008-06-30 12:20:58

Jabu

Użytkownik

Skąd: Wschowa
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 11
Punktów :   

Re: Artykuły na www.atw.wschowa.net.pl

Jestem świerzakiem w dziedzinie airsoftu ale może moje niecałe 2 grosze się na coś przydadzą.

     Całkiem niedawno zakupiłem replikę Angielskiego karabinka szturmowego Enfield LA85A1, znanego też pod nazwą SA80. Do armi GB wprowadzono go w 1985 roku. Już przy pierwszym kontakcie z EL-ką część soldierów(a dokładniej leworęcznych soldierów) zostłała niemile zaskoczona ponieważ okno wyrzutu łusek musiałoby być przy strzale skierowane na ich twarz. Jest to wada układu bull-up (chwyt pistoletowy umiejscowiony przed magazynkiem tak jak w Steyrach). Kolejne skargi wpłynęły również w zaskakującym tempie. Należały do nich: wypadające magazynki, odpadające łoża, a po pierwszych misjach w dużym zapyleniu dotarły również raporty o bardzo częstych zacięciach. Postanowiono przerobić wszystkie giwery i zlecono to oczywiście niemieckiemu Heckler und Koch' owi. Karabinki wróciły do British Army w 2000 roku ale już pod nazwą LA85A2. To tyle o oryginale a teraz czas na opis repliki.
     Replika LA85A1 firmy ARMY nosi nazwę R85A1 i cechuje się dokładnością i szczegółowością wykonania(nawet łoże odpada jak w oryginale ale wystarcza minuta roboty śrubokrętem i opaska metalowa aby to skorygować). Łoże wykonane jest z ABS'u, podobnie jak chwyt pistoletowy, w którym znajduje się dość praktyczny schowek(taka mała skryjówka). Stopka którą opieramy o ramię jest wykonana w całości z gumy przez co nie przemieszcza się podczas strzału. Cała reszta, łacznie z magazynkiem hi-cap jest wykonana z metalu więc realizm jest jak dla mnie powalający. Ciekawie wygląda także zastosowany system blow back, działający oczywiście na zasadzie prowadniczki przesuwanej przez wypustkę na tłoku. Karabinek(replika) jest świetnie wyważona dzięki umiejscowieniu gearboxa z tyłu repliki. W stocku gun osiąga 310-330fps co sprawdziłem dzięki życzliwości i chronometra kolegi Mariusza z Głogowa. R85A1 ma oczywiście także minusy ale niewielkie moim zdaniem w porównaniu z plusami. Należą do nich: odpadające łoże(korekta to banał), pas nośny a konkretnie uchwyty wykonane z duraluminium(jeden złamał mi się już na pierwszej strzelance), przycisk zwolnienia magazynka znajduje się w takim miejscu, że podczas biegu można zgubić maga przyciskając go brzuchem ostatni minus wg mnie to tłumik ognia, który wytoczony jest krzywo i patrząc w lufę wydaje się, że lufa wewnętrzna jest krzywa(a tak nie jest).

Być może o czymś zapomniałem i zrobiłem trochę błędów za co przepraszam. W razie pytań co do repliki, proszę zadawać, postaram się odpowiedzieć choć moje doświadczenie nie jest wielkie.

Ostatnio edytowany przez Jabu (2008-07-01 11:30:29)


A militibus imperator potius quam hostis metui debet - Żołnierze bardziej powinni bać się wodza niż wroga.

Offline

 

#3 2008-06-30 12:52:51

Debol

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 227
Punktów :   

Re: Artykuły na www.atw.wschowa.net.pl

I o to chodziło. Szczerze mówiąc, jak dowiedziałem się, że ma ktoś u nas R85, chciałem poprosić o te kilka słów. cieszę się że jest tak szybki odzew
Jak się uda to artykuł już jutro będzie na nowej stronie ATW. Prószę wyślij mi jeszcze jakieś swoje zdjęcie z tym sprzętem, to zorbie ładną sygnaturkę ci do tego.


P.S. Słyszałem że kandydujesz do ATW?

Offline

 

#4 2008-07-01 10:50:46

Jabu

Użytkownik

Skąd: Wschowa
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 11
Punktów :   

Re: Artykuły na www.atw.wschowa.net.pl

Zdjęcie musiałbym najpierw zrobić jakieś ładniuśne bo na tych co mam to albo nie widać mnie albo erki. Więc fota będzie pojutrze. A co do kandydatury to jestem jak najbardziej chętny.


A militibus imperator potius quam hostis metui debet - Żołnierze bardziej powinni bać się wodza niż wroga.

Offline

 

#5 2008-09-24 23:49:46

Jabu

Użytkownik

Skąd: Wschowa
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 11
Punktów :   

Re: Artykuły na www.atw.wschowa.net.pl

Widzę, że moja recenzja nie przydała się na stronce...


A militibus imperator potius quam hostis metui debet - Żołnierze bardziej powinni bać się wodza niż wroga.

Offline

 

#6 2008-09-25 06:03:54

Debol

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 227
Punktów :   

Re: Artykuły na www.atw.wschowa.net.pl

Będzie wrzucona na dniach. Przygotowuje ją wizualnie. Nie musisz mieć żadnych obaw. Będzie dobrze. Sorry że to tyle trwa, ale jak na razie tylko kilka osób mi pomogło

Offline

 

#7 2008-09-30 23:10:24

Jabu

Użytkownik

Skąd: Wschowa
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 11
Punktów :   

Re: Artykuły na www.atw.wschowa.net.pl

Mam też kilka ciekawie zrobionych filmików. Akcja się trochę ciągnie ale jak znasz kogoś kto lubi i umie montować to coś powycina. Filmy są z fabryki w głogowie. Wyślę Ci część na mail.


A militibus imperator potius quam hostis metui debet - Żołnierze bardziej powinni bać się wodza niż wroga.

Offline

 

#8 2008-10-19 13:11:09

Debol

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 227
Punktów :   

Re: Artykuły na www.atw.wschowa.net.pl

Artykuł po małych przejściach już na stronie. Dzięki za materiał.

http://www.atw.wschowa.net.pl/recka_l85.html

Na stronie równierz dostępne dzięki Wadimowi zdjęcia lotniska, a niedługo już recenzja Woytasa na temat oporządzenia USMC.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Hurghada Noclegi Poseritz